Kapelutki

37 km od Piotrków Kujawski. Parafia Rzymskokatolicka. Kościół, Września, ul. Kościelna 7. Parafia wzmiankowana w 1364 roku. Obe. 104 km od Piotrków.

Kościół p. w. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim. Do Piotrkowa Kujawskiego dojedziemy: autobusami pks z Inowrocławia i Radziejowa lub pociągami.
Parafia pw. św. Jakuba Apostoła. Miejscowość: Piotrków Kujawski. Ta Parafia nie jest moderowana przez jej Duszpasterza. Zauważyłeś, że informacje tutaj. Na proboszcza parafii św. Jakuba w Piotrkowie Kujawskim został powołany ks. Kanonik Zbigniew Cabański, dotychczas proboszcz par.
 • Piotrków Kujawski-Zobacz, czy jest więcej miejscowoąci o tej nazwie. Późnogotycki kościół parafialny zbudowany w 1 połowie xvi w. Na bazie kościoła
 • . w 1933 r. Przez Piotrków Kujawski poprowadzono magistralę kolejową Herby. w xvi w. Do parafii w Piotrkowie przyłączone zostało Kaczewo.
 • Miasto i gmina może poszczycić się licznymi zabytkami a mianowicie: Zespół Dworsko-Parkowy w Piotrkowie Kujawskim z połowy xix wieku, Kościół Parafialny.
 • Piotrków Kujawski-Parafia Rzymskokatolicka Piotrków Kujawski-Parafia Rzymskokatolicka-Księża Wikariusze 1. Piotrków Kujawski-. Piotrków Kujawski– miasto w woj. Kujawsko-pomorskim. Kościół parafialny pw. św. Jakuba z i połowy xvi wieku utrzymany w stylu
 • . 10 kwietnia 1945 odbył się uroczysty pogrzeb na cmentarzu parafialnym w Piotrkowie Kujawskim. Na Kujawach żyje sława jego męczeństwa.
 • Parafia w Witowie na Kujawach, kościół, cmentarz, fotogaleria. xi. 1939 r. w Piotrkowie Kujawskim, wraz z 8 księżmi wikariusza Witowa– ks.
 • Parafia św. Jakuba Ap. Wrząca Wielka. Parafia św. Jakuba Ap. Rzgów, ul. Zagórowska 5. Parafia św. Jakuba Ap. Piotrków Kujawski, ul. Św. Ducha 1. Parafia św.
 • . Autor książek: „ Piotrków Kujawski. Zarys dziejów miasta i parafii” „ Połajewo nad Gopłem” „ Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim.
 • 1997-2010– Wikariusz Parafii Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim. Od 2010– Proboszcz Parafii Opieki Matki Bożej w Osięcinach. Wikariusz:Nasze kujawsko-pomorskie. Przewóz (gm. Piotrków Kujawski, pow. Radziejowski). Występuje w 1325 r. w związku z poświęceniem parafii w Broniszewie.
Parafia Rzymskokatolicka Świętej Trójcy, Połajewo, pl 88-230 Piotrków Kujawski, tel. 054/265 44 25{wł: Piotrków Kuj. Fondita/founded}.

Piotrków Kujawski-miasto w pow. Radziejowskim, w woj. Kujawsko-pomorskim, na Pojezierzu Kujawskim, na południe od Radziejowa. 5000 mieszkańców.

 • Kujawsko-pomorskie, pow. Radziejowski, gm. Piotrków Kujawski. Parafia rzymskokatolicka Świętej Trójcy na pkt. PLPobierz kod teraz Ukryj ten fragment.
 • Proboszcz tutejszej parafii, ksiądz Henryk Koławski, w swoich zapiskach zatytułowanych„ z dziejów Piotrkowa Kujawskiego" odnotował:
 • 1866 w Gradowie parafii Piotrków Kujawski. Ze związku z Andrzejem Banasiakiem 12. 08. 1848 urodziła bliźnięta Maryannę i Rozalię. To wszystko co wiem na temat.
 • Pracował jako wikariusz w kilku parafiach, m. In. Od 1982 r. w parafii św. Jakuba Ap. w Piotrkowie Kujawskim. Od 30 vi 1990 r. Został wikariuszem parafii.Remigiusz Marek Balcerak ofm, Piotrków Kujawski, wyśw. 1989, od 2008. Kościół parafialny wybudowany w latach 1624‑ 1626, konsekrowany w 1626.
Parafia Franciszkańska p. w. Podwyższenia Krzyża Św. Radziejów. Piotrków Kujawski. Kościelna 1 88-230 Piotrków Kujawski tel. 48542655123 fax+ 48542654180. Gdzie: kościół parafialny pw. św Jakuba Ap. w Piotrkowie Kujawskim, Polska. Zgłoś to wydarzenie Przez Piotr Gmurczyk dnia 07. 09. 2010.Ostatnim duszpasterzem tej parafii w okresie przedwojennym był ks. Wiktor Pietkiewicz. Aresztowany 24 x 1939r. Został zamordowany w Piotrkowie Kujawskim 1.W Piotrkowie Kujawskim rozstrzelano wraz z innymi proboszcza parafii Sadlno ks. Jana Mikołajczyka. Niemcy opuścili teren gminy 20 stycznia 1945 roku.. Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim ma 135 lat. 11. 00-msza św. w Kościele Parafialnym pw. św. Jakuba Ap.Biskup krakowski Jan Grot ufundował kościół parafialny p. w. Najświętszej Marii Panny. Służewo, Bytoń, Sędzin i Piotrków Kujawski w powiecie nieszawskim.. Powstały parafie w Aleksandrowie Kujawskim, Babiaku i Ciechocinku; 1919 r. Dekanat Piotrków Kujawski: Dekanat Piotrków Trybunalski.
Witam, przedmiotem aukcji jest znaczek typu pins– herb miasta Piotrkowa Kujawskiego. Znaczek ten jest zalany polimerem– przezroczysta powłoka dająca efekt. Ogłoszenia nieruchomości-dom na sprzedaż. Sprzedaż piotrkÓw kujawski, 70 m2, kujawsko-pomorskie. Nieruchomości piotrkÓw kujawski.Istniały już na przełomie xi i xii w. Parafie w Brześciu, Piotrkowie Kujawskim, Przedczu oraz Radziejowie. w ciągu następnych kilkudziesięciu lat powstawały.Łukasz Sztylka-wikariusz parafii Piotrków Kujawski. Po Mszy Świętej młodzież wielbiła Boga piosenkami religijnymi w Domu Parafialnym i uczestniczyła w.Piotrków Kujawski. Siedzibą władz gminy jest miasto Radziejów. Kościół parafialny pw. śś. Wojciecha i Barbary w Broniewie,. Piotrków Kujawski-parafia św. Jakuba Apostoła Warta-kościół św. Mikołaja Włocławek-parafia Narodzenia nmp i św. Jana Apostoła. W mieście funkcjonował parafialny kościół katolicki oraz kościół ojców franciszkanów. w Piotrkowie Kujawskim znajduje się murowany kościół św. W okresie tym Straszewo posiadało drewniany kościół parafialny. Budowa drogi państwowej z Radziejowa do Piotrkowa Kujawskiego i Sompolna oraz na północ.Do Piotrkowa Kujawskiego przeprowadził się na własne życzenie z Prus Wschodnich. Ks. Bogumił Kasprzak zapisał w 1954 r. w kronice parafialnej o księżach
 • . Gala 135-lecia Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim. 11. 00 w kościele parafialnym, o godzinie 12. 00 odsłonięta i poświęcona
 • . Stanisław Czerwiński, proboszcz parafii od 1999 r. Takich jak ta dzisiejsza z Piotrkowa Kujawskiego, gdzie też stoi kościół św. Jakuba.
 • . Parafialnej świetlicy w Świedziebni zorganizowano bal andrzejkowy. Piotrków Kujawski (341 tys. zł), Raciążek (261 tys. zł), Radomin (403 tys. zł).